Pirmkārt, rīsi ir galvenais pārtikas produkts vairākās valstīs. Miljardiem cilvēku visā pasaulē dod priekšroku rīsiem, kas ir ne tikai lēti, bet arī barojošs enerģijas avots.

Tomēr rīsiem ir dažādas šķirnes, un tāpēc lielākā dilemma ir ēst, kādu rīsu šķirni?

Tā kā mūsdienās cilvēki kļūst arvien rūpīgāki par veselību, viņi pat attiecīgi izvēlas savu pārtiku. Turklāt rīsu patēriņš ir saistīts arī ar svara pieaugumu, kā arī dažām citām veselības problēmām.Populārākās rīsu šķirnes

Mūsdienās tirgū ir pieejamas vairākas rīsu šķirnes, kas atšķiras pēc krāsas, garšas un uzturvērtības. Turklāt katrai šķirnei ir savi veselības ieguvumi. Tādējādi prātā rodas vairāk neskaidrību par to, kura rīsu šķirne ir veselīgākā.Tāpēc šodien mēs esam šeit, lai atbrīvotu jūsu prātu no šīs neskaidrības, daloties ar vispopulārāko rīsu šķirņu ieguvumiem veselībai, proti, Baltie rīsi, brūnie rīsi, sarkanie rīsi un melnie rīsi . Šī raksta beigās jūs iegūsit skaidrību par to, kura ir veselīgākā rīsu šķirne.

Tā nu lūk!

Baltie rīsi, brūnie rīsi, sarkanie rīsi un melnie rīsi — atšķirības un ieguvumi veselībai

Viena svarīga lieta, kas jāņem vērā, pirms mēs turpinām, ir tas, ka neviens rīsu veids nav pilnīgi bez ogļhidrātiem un kalorijām. Tāpēc tiem, kas stingri ievēro zemu kaloriju un ogļhidrātu diētu, var nākties pilnībā izlaist rīsus. Tomēr citi var izlasīt tālāk esošo rakstu, lai izlemtu, kāda rīsu šķirne viņiem ir piemērota!

Cilvēkiem ir izplatīts priekšstats, ka baltie rīsi izraisa svara pieaugumu. Parasti nezina, ka baltie rīsi ir rūpīgi apstrādāti un pulēti, kas piešķir rīsu graudiem spīdīgu baltu krāsu. Kā tādi tie ir ļoti rafinēti rīsi un nepiedāvā lielu uzturvērtību.

Savukārt citas šķirnes – brūnie, sarkanie un melnie rīsi ir veselīgāki, salīdzinot ar baltajiem rīsiem. Turklāt šīs rīsu šķirnes ir saistītas ar virkni ieguvumu veselībai.

Baltie rīsi

Baltie rīsi ir vispopulārākais rīsu veids, kas ir bagāts ar kalciju un folātu. Tomēr tajā ir mazāks olbaltumvielu, šķiedrvielu un minerālvielu saturs.

Baltie rīsi, kas tiek daudz attīrīti un pulēti, lai rīsi izskatītos balti un spīdīgi, izdala būtiskas uzturvielas, piemēram, tiamīnu un citus B vitamīnus. Balto rīsu patēriņš nodrošina augstu enerģijas līmeni, salīdzinot ar citām rīsu šķirnēm, jo ​​tajos ir cietes koncentrācija.

Varbūt baltie rīsi nepiedāvā lielu uzturvērtību. Tomēr tiem, kam ir gremošanas traucējumi vai kairinātas zarnas, ieteicams lietot šos rīsus, jo baltajos rīsos ir zems šķiedrvielu saturs un tie ir viegli sagremojami, ja vien viņi neievēro svara zaudēšanas diētu.

Turklāt, ja vēlaties baltos rīsus, labāk izvēlēties garengraudu rīsus, piemēram, basmati.

Brūnie rīsi

Šī ir vēl viena rīsu šķirne, kas pēdējā laikā ir kļuvusi par daudzu cilvēku iecienītāko izvēli. Šāda veida rīsus parasti patērē, kad ievērojat noteiktu diētu, jo tie satur vairāk barības vielu. Brūnie rīsi ir labs magnija, dzelzs un cinka avots.

Brūnie rīsi ir vienkārši baltie rīsi, kas netiek pakļauti pārmērīgam rafinēšanas un pulēšanas procesam. Un, protams, bez rafinēšanas brūnie rīsi ir saistīti ar šķiedrvielām un barības vielām, kuru parasti trūkst rafinētiem graudiem, piemēram, baltajiem rīsiem. Rafinēšana no graudiem izdala vitāli svarīgās barības vielas.

Ne visi varētu zināt, ka vienā glāzē (158 gramos) brūno rīsu ir 3,5 grami šķiedrvielu. No otras puses, tasē balto rīsu ir mazāk nekā 1 grams (9) šķiedrvielu. Ar šķiedrvielām bagātu pārtiku jūsu kuņģis ilgāk jūtas pilnāks, un tādējādi tas palīdz patērēt mazāk kaloriju kopumā.

Dažādos pētījumos ir novērots, ka vairāk veselu graudu, piemēram, brūno rīsu, patēriņš palīdz nepievienot lieko svaru un arī palīdz zaudēt svaru. Bet viena lieta, par kuru ir jārūpējas, ir pagatavot brūnos rīsus, pievienojot tiem papildus, jo tie drīz var kļūt biezi.

Vēl viena ievērības cienīga lieta, ko ierosina dažādi pētījumi, ir tas, ka, regulāri patērējot vienu tasi brūno rīsu, diabēta attīstības risku var samazināt līdz pat 60%.

Sarkanie rīsi

Iespējams, ka ne visi cilvēki ir dzirdējuši par sarkanajiem rīsiem un to, kā rīsi iegūst sarkano krāsu. Nu, ļaujiet man jums pastāstīt, ka sarkanie rīsi iegūst krāsu no antocianīna, antioksidanta. Šis savienojums ir atrodams arī vairākos sarkanos un purpursarkanos dārzeņos.

Sarkanie rīsi mūsdienās ir sastopami vairākās mājsaimniecībās, jo tie ir bagāti ar olbaltumvielām un šķiedrvielām, turklāt tie ir bagātīgs antioksidantu avots. Sarkanie rīsi ir arī komplektā ar flavonoīdiem, piemēram, antocianīniem, apigenīnu, miricetīnu un kvercetīnu. Sarkanie rīsi ir efektīvāki nekā brūnie rīsi, jo tie palīdz organismam cīnīties pret vēzi izraisošajiem brīvajiem radikāļiem.

Turklāt sarkanie rīsi palīdz arī samazināt iekaisumu, kontrolēt holesterīna līmeni, kā arī pazemināt asinsspiedienu.

Un, ja esat viens no tiem, kas vēlas atbrīvoties no dažām papildu mārciņām, sarkanie rīsi var būt labākais ēšanas risinājums. Tas ir tāpēc, ka sarkano rīsu sagremošana prasa vairāk laika, un tādējādi tie liek jums justies sātīgākam ilgāku laiku, salīdzinot ar citām rīsu šķirnēm.

Melnie rīsi

Interesanti, kas ir šie melnie rīsi? Ļoti maz, iespējams, ir dzirdējuši par melnajiem rīsiem.

Melnie rīsi ir pazīstami arī kā aizliegtie rīsi, un iemesls tam ir tas, ka šie rīsi senajā Ķīnā bija rezervēti tikai karaliskajai tautai. Daudz ilgāku laiku melnie rīsi tika iekļauti ķīniešu virtuvē.

Šai rīsu šķirnei ir melna krāsa, kas parasti kļūst purpursarkana pēc vārīšanas. Kā liecina pētījumi, melnajiem rīsiem ir visaugstākā antioksidanta aktivitāte, kas padara tos par barojošu izvēli patēriņam.

Melnie rīsi ir pildīti ar antioksidantiem, šķiedrvielām, olbaltumvielām, fitoelementiem, fitoķīmiskām vielām, dzelzi un vitamīniem. Melno rīsu patēriņš palīdz arī zaudēt svaru, detoksicēt ķermeni, samazināt diabēta, kā arī vēža risku utt.

Nobeiguma vārds

Rezumējot, 100 gramos balto rīsu ir 6,8 g proteīna, 1,2 g dzelzs un 0,6 g šķiedrvielu; 100 grami brūno rīsu ir pildīti ar 7,9 g proteīna, 2,2 g dzelzs un 2,8 g šķiedrvielu; 100 grami sarkano rīsu satur 7,0 g proteīna, 5,5 g dzelzs un 2,0 g šķiedrvielu, savukārt 100 grami melno rīsu satur 8,5 g proteīna, 3,5 g dzelzs un 4,9 g šķiedrvielu, turklāt tas ir bagātākais antioksidantu avots salīdzinājumā ar visiem. citas rīsu šķirnes.

Tātad, kādu rīsu šķirni jūs gatavojaties šeit patērēt!