2FA jeb divu faktoru autentifikācija ir efektīvs veids, kā aizsargāt konta datus no hakeriem. Šis termins kļūst svarīgāks ar sociālo mediju platformām, piemēram, Snapchat, kas ir hakeru iecienītākā vieta, kur nozagt jūsu personisko informāciju.

Nespeciālisti runājot, 2FA pievieno aizsargslāni starp jums kā lietotāju un nesankcionētu personu, kas mēģina piekļūt jūsu informācijai. Tātad, ja jūs neatbalstāt divu faktoru autentifikāciju savai ierīcei un kontiem, kuros ir jūsu personiskā informācija, tad jūs paturat abus atvērtus hakeru uzbrukumiem. Lielākajā daļā lietotņu un vietņu ir obligāti jāievēro divu faktoru autentifikācija, taču platformās, kurās jums ir dota iespēja izvēlēties vai noraidīt, izvēlieties 2FA, jo tas ir būtisks rīks, lai pasargātu jūs no krāpniekiem.Kas ir Snapchat 2FA īsziņu krāpniecība?

Tātad, ja esat lietojis Snapchat ilgu laiku, mēs esam diezgan pārliecināti, ka esat saņēmis ziņojumu par to, ka jūsu ierīce tiek pārbaudīta, lai saņemtu 2FA pieprasījumu. Nesen Snapchat lietotājs Alekss Zaboura runāja par šo lietu, bet čivināja, labi tāpēc šķiet, ka visi saņem 2FA tekstus. Tas ar mani notiek šodien kopš pēcpusdienas. Es domāju, ka tā, iespējams, (sic) ir sistēmas kļūme vai kaut kas cits, jo pat pēc paroles maiņas uz neprātīgi (sic) rakstzīmju skaitu mēs joprojām saņemam šo tekstu. @snapchatsupport Es iesniedzu atbalsta biļeti, bet gribēju atzīmēt, ka saņemu Snapchat 2FA kodus īsziņā ik pēc 10–15 minūtēm. Es nevaru bloķēt, jo tas nāk no dažādiem tālruņu numuriem. Kāds manuāli ievada manu tālruņa numuru. Lūdzu palīdziet atrisināt!!

Viena būtiska lieta, kas jāpamana par šīm 2FA īsziņām, ir tā, ka tās nāk tieši no Snapchat, kas ir pilnīgi jauns pikšķerēšanas uzbrukumu veids.

Parasti hakeri galvenokārt liek jums noklikšķināt uz saites, apgalvojot, ka jūs saņemsiet bezmaksas Amazon dāvanu kartes vai arī jums ir jānoklikšķina uz saites, lai aizsargātu savu kontu no dzēšanas. Kad esat noklikšķinājis uz šīs konkrētās saites, tas ietekmēs jūsu sistēmas veiktspēju, jo tā automātiski instalēs tajā ļaunprātīgo programmatūru. Turpretī dažreiz, kad esat noklikšķinājis uz saites, jūs tiksit novirzīts uz tīmekļa lapu, kurā jums ir jāievada sava personiskā informācija.

Taču tagad krāpnieki ir izgudrojuši jaunu veidu, kā apkrāpt lietotājus, t.i., sūtīt Legend 2FA ziņas no paša Snapchat. Saskaņā ar daudzām sūdzībām daudzi lietotāji ik pēc pāris minūtēm saņem 2FA ziņojumus no Snapchat, kas noteikti ir kairinoši. Sliktākais šajos ziņojumos ir tas, ka tie katru reizi nāk no dažādiem numuriem, tāpēc konkrēta numura bloķēšanai nav jēgas.

Snapchat vēl nav runājis par šo problēmu, taču ar katru dienu pieaug to balsu skaits, kuras saskaras ar problēmām.

Kā apturēt šīs ziņas?

Nav oficiāla veida, kā atrisināt šo problēmu, taču varat mēģināt uz pāris dienām atspējot Snapchat konta lietošanu un pēc tam to atkārtoti iespējot. Šī darbība var apturēt ziņojumu saņemšanu uz jūsu tālruņa numuru.

Vissvarīgākais ir tas, ka jums nekad nevajadzētu atbildēt uz šiem ziņojumiem vai tos pieņemt. Šādi rīkojoties, krāpnieki var piekļūt jūsu kontam un palīdzēt viņiem nozagt jūsu datus.

Tātad, esiet modrs. Esiet informēts par dažādām krāpniecību un viltībām, ko izmanto hakeri, jo apzināšanās ir vienīgais veids, kā aizsargāt savus datus no hakeriem.