Tieši tad, kad domājāt, ka fani bez pārtraukuma strīdas Manga pret anime , tika parādītas debates par Manga vs Comic.

Pirmais ir Japānas produkts, kam ir dziļas saknes valsts mākslā, bet otrais nāk no Amerikas Savienotajām Valstīm. Abi šie komiksi plāno izklaidēt savus fanus un auditoriju. Tās var būt vienādas; tie var būt dažādi — lai tos noskaidrotu, ir nepieciešams tos zināt.

Šeit ir detalizēts abu salīdzinājums un arī tas, kas ir labāks - manga vai komikss?

Manga un tās rosība fanu vidū

Manga ir stilizēts komikss, kurā ir attēlota japāņu māksla vislabākajā veidā. Žanrs tika izstrādāts pēc Otrā pasaules kara, taču daži cilvēki liek domāt, ka Manga pastāvēja arī pirms tam. Mūsdienu manga attīstījās no dažādiem avotiem, sākot no japāņu televīzijas seriāliem, zīmējumiem un amerikāņu komiksiem.Mūsdienās Manga ir kļuvusi par strauji augošu nozari un sasniegusi globālu platformu, kur tā aizrauj visus savus fanus ar neticami stāstiem, zīmējumiem, mākslu, varoņiem un ko citu. Dažas no visvairāk pieprasītajām Manga sērijām ietver Dragon Ball, Ghost in the Shell, Akira, Death Note, Naruto, One Piece utt.

Viss par amerikāņu komiksiem

Komiksi jeb amerikāņu komiksi mūsdienās ir bijuši populāri ASV jau vairāk nekā gadsimtu. Komiksu pirmsākumi meklējami 1933. gadā, kad Slavenas jautrības — komiksu karnevāls tika iepazīstināts ar pasauli. Komiksu popularitāte pakāpeniski pieauga 1938. gadā, kad parādījās Action Comics un Supermens un iekaroja tirgu. Līdz Otrā pasaules kara beigām šie komiksi dominēja Amerikas tirgū un ārpus tās un kļuva par dārgumu visu lasītāju vidū.

Tika izveidoti dažādi komiksu žanri. Tomēr līdz ar TV ienākšanu to popularitāte tika nedaudz apdraudēta. Taču drīz vien komiksi piedzīvoja savu cienīgo atdzimšanu ar tādiem varoņiem kā Supermens, X-Men, Fantastiskais četrinieks, Betmens, Atriebēji un Taisnīguma līga . Daudzas Holivudas filmas un seriāli ir parādījuši tos uz lielā ekrāna.

Manga V. Komikss — kāda ir atšķirība?

Gan Manga, gan Comic strādā, lai izdabātu saviem lasītājiem ar aizraujošiem sižetiem, varoņiem un dažādiem žanriem. Tā kā viņi ir smagi sāncenši, viņiem ir dažas atšķirības. Viena no acīmredzamākajām atšķirībām starp abiem ir krāsu izmantošana. Kamēr amerikāņu komiksi tiek drukāti dažādās krāsās, manga bieži ir melnbalta.

Šeit ir citas atšķirības starp abām:

Parunāsim par prezentāciju

Daži lasītāji to var ignorēt. Tomēr tieši abu komiksu prezentācija novelk robežu starp tiem. Manga tiek izdota melnbaltā un drukāta uz lēta papīra – līdzīgi kā avīžpapīrs. Komikss parāda savu pārākumu, jo prezentācija ir ne tikai krāsaina, bet arī uz kvalitatīva papīra – to bauda tie, kam patīk labi apstrādāt savas grāmatas.

Manga piesaista vairāk skatītāju nekā komiksi

Gan Mangai, gan Komiksiem ir miljoniem fanu un lasītāju, bet vai jūs zināt, ka pirmajam ir vairāk lasītāju veidu nekā otrajam? Tas ir tāpēc, ka Manga veidotājiem ir daudzveidīgs sižets, kas ir populārs pusaudžu un pieaugušo vidū. Amerikāņu komiksi galvenokārt ir vērsti uz supervaroņiem, kas glābj pasauli no ļaunuma, tāpēc šī tēma ir populāra tikai bērnu un pusaudžu vidū.

Manga — lēnāks par amerikāņu komiksiem

Mangas sižetam ir lēnāks temps nekā tā amerikāņu kolēģiem. Atšķirībā no pēdējiem ir mazāk dialogu un paneļu. Pēdējais izmanto pārāk daudz dialogu, lai lasītājus ilgstoši satvertu sižetā.

Žanru spēle

Runājot par eksperimentēšanu dažādos žanros, Manga ir acīmredzami priekšā līknei. Kā lasītājs jūs atradīsit dažādus žanrus, tostarp izklaidi, komēdiju, asa sižetu, trilleri un citus. Ne tikai tas, bet arī Manga ir ērti izpētīt visas riskantās tēmas, piemēram, skatoloģiju, seksu un vardarbību.

Neatkarīgi no tā, vai runa ir par seksualitātes izpēti vai skatoloģijas tumšo noslēpumu izpaušanu, Manga zina, kā noturēt lasītājus savā vietā. Lasot Manga stāstus, jūs arī izpētīsit dažādus apakšžanrus. Visi apakšžanri, piemēram, iseiki, josei, echhi, seinen, runā par dažādām telpām, vecuma un dzimuma demogrāfiskajām iezīmēm. Amerikāņu komiksi vēl nav sasniegti.

Rakstzīmju veidošana

Vēl viens kritērijs, pēc kura Manga apsteidz līkni, ir rakstura veidošana. Mangas varoņi parasti ar laiku kļūst stiprāki. No otras puses, komiksu supervaroņi saglabā tādu pašu spēka līmeni, kļūstot spēcīgāki tikai vienu reizi zilā mēnesī.

Tā ir Manga rakstura veidošana, kas atstāj iespaidu uz visiem lasītājiem. Katra lasītāja atklātā varoņa izaugsme un ceļojums padara Mangu par lasīšanu, it īpaši, ja esat lēns lasītājs un meklējat atklāsmes visā stāstā. Goku tēla veidošana, atšķirībā no Supermena, izceļ skaidru atšķirību starp abiem.

Arī Manga stāsti beidzas ar loģisku secinājumu, savukārt amerikāņu komiksi nē (Eh). Amerikāņu komiksiem seko klišejisks beigu modelis – nekas nav ekskluzīvs, lai lasītāji pie tiem pieturētos ilgi.

Manga — piedāvā dažādus lasīšanas veidus

Vēl viens iemesls, kāpēc jūs iemīlētu Mangu, nevis amerikāņu komiksus, ir tas, ka tā piedāvā atšķirīgu lasīšanas metodi. Visi Manga stāsti tiek lasīti no labās uz kreiso pusi, ieskaitot teksta lodziņus, vārdu balonus utt.

Sākumā tās var būt sāpes kaklā, bet nekādas raķešu zinātnes. Arī lasīšana savādāk ir lieliska smadzeņu darbība. Kad jūs to sapratīsit, jūs kļūsit par ātru lasītāju.

Kurš ir labāks?

Iepriekš minētais abu salīdzinājums skaidri izceļ Manga pārākumu pār amerikāņu komiksiem. Mangā ir viss, ko lasītājs meklē – vairāki žanri, spēcīgs stāsts, loģiskas beigas un dziļums. Amerikāņu komiksi ir labi iesācējiem. Tomēr manga ir aizraujošāka.

Tomēr izvēle starp abiem ir diezgan subjektīva. Ja vēlaties izvēlēties vieglu lasāmvielu, arī amerikāņu komiksi nav slikti.

Lai iegūtu papildinformāciju par savām iecienītākajām grāmatām, stāstiem un TV varoņiem, saglabājiet savienojumu.