Rūdolfs Viljams Luiss Džuliani tautā pazīstams kā Rūdijs Džuliani ir amerikāņu politiķis un advokāts. Viņš bija Ņujorkas pilsētas 107. mērs 7 gadus no 1994. līdz 2001. gadam.

Iepriekš viņš strādāja par ASV ģenerālprokurora asociēto prokuroru 2 gadus no 1981. līdz 1983. gadam un 7 gadus no 1983. līdz 1989. gadam par ASV prokuroru Ņujorkas Dienvidu apgabalā.

Mēs esam ievērojuši visu informāciju par Rūdijs Džuliani mūsu šodienas rakstā. Turpini ritināt!

Šeit ir viss, kas jums jāzina par Rūdiju DžulianiDžuliani sāka savu karjeru politikā kā demokrāts. 1968. gadā viņš brīvprātīgi piedalījās Roberta F. Kenedija prezidenta vēlēšanu kampaņā un strādāja par Demokrātu partijas komitejas locekli. 1989. gadā viņš zaudēja kampaņu kā Ņujorkas mērs. Tomēr viņš uzvarēja kampaņā 1993. gadā un toreiz tika ievēlēts par mēru.

Viņš atkal tika ievēlēts nākamajā termiņā 1997. gadā, un viņa otrā termiņa kampaņas galvenā tēma bija noziedzības apkarošana. Sava mēra pilnvaru laikā viņš vadīja Ņujorkas pretrunīgi vērtēto pilsoniskās tīrīšanas programmu. Džuliani galvenā uzmanība tika pievērsta Taimskvēra atbrīvošanai no seksa klubiem un seksa cienītājiem.

Viņš veicināja ģimenes vērtību gaisotni un koncentrējās uz uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, kā arī uz citām lietām, piemēram, teātri, mākslu utt. Viņš tika atzīts par noziedzības līmeņa samazināšanu pilsētā zem vidējā līmeņa valstī, tomēr daži kritiķi minēja citus faktorus, kuriem bija nozīme. noziedzības līmeņa samazināšanās.

2000. gadā Ņujorkas Senāta vēlēšanu kampaņas laikā pret pirmo lēdiju Hilariju Klintoni viņam nācās pamest sacīkstes vidū, jo viņam tika diagnosticēts prostatas vēzis.

Cilvēki viņu sauca par Amerikas mēru, jo viņš demonstrēja savas līdera prasmes kā mērs pēc nāvējošiem 11. septembra terora aktiem 2001. gadā. ASV bāzētais ziņu žurnāls Time Magazine viņu 2001. gadā nosauca par žurnāla Time gada cilvēku.

Par savu ieguldījumu Ņujorkas pilsētā vēsturnieks Vincents Dž.Kannato sacīja: Laika gaitā Džuliani mantojums būs balstīts uz vairāk nekā tikai 11. septembri. Viņš atstāja pilsētu neizmērojami labāk — drošāku, pārtikušāku, pārliecinātāku — nekā to, ko viņš bija mantojis pirms astoņiem gadiem, pat ar gruzdošām Pasaules tirdzniecības centra drupām. Debates par viņa sasniegumiem turpināsies, taču viņa mēra nozīmi ir grūti noliegt.

Džuliani 2002. gadā nodibināja Giuliani Partners, drošības konsultāciju uzņēmumu. Džuliani arī sāka savu karjeru kā skaļrunis, iekasējot pat 200 000 USD par saderināšanos. Pēc dažiem gadiem viņš pievienojās Bracewell & Giuliani advokātu birojam 2005. gadā.

Viņš nesaņēma daudz balsu 2008. gada prezidenta nominācijā, kas pārstāvēja partiju Republika. Vēlāk viņš atbalstīja partijas kandidātu Džonu Makeinu prezidenta amatam. Kopš 2010. gada viņš palika tālāk no aktīvās politikas un bija aizņemts ar savu biznesa firmu darbību.

2018. gadā viņš pievienojās uzņēmuma juridiskajai komandai prezidents Donalds Tramps kas noveda pie plašsaziņas līdzekļu firmu plašām pārbaudēm, jo ​​bija apgalvojumi, ka viņš ir iesaistīts korupcijā un peļņas gūšanā.

Tramps tviterī ierakstīja: es ceru, ka mērs Džuliani vadīs juridiskos centienus aizstāvēt MŪSU TIESĪBAS UZ BRĪVĀM UN GODĪGĀM VĒLĒŠANĀM! Rūdijs Džuliani, Džozefs diGenova, Viktorija Toensinga, Sidnijs Pauels un Dženna Elisa, patiesi lieliska komanda, papildināja citus mūsu brīnišķīgos juristus un pārstāvjus.

Pēc 2020. gada prezidenta vēlēšanām Džuliani Trampa vārdā ir iesniedzis prasības tiesā, lai atceltu vēlēšanu rezultātus. Viņš savā prāvā izvirzīja apsūdzības par viltotām balsošanas mašīnām, krāpšanu vēlēšanu iecirkņos un arī starptautisku komunistu sazvērestību.

Šogad 2021. gada jūnijā viņa licence jurista praksei tika apturēta Ņujorkas štatā un Kolumbijas apgabalā.

Rūdija Džuliani agrīnā dzīve

Džuliani dzimis 1944. gadā East Flatbush rajonā, Ņujorkas Bruklinas rajonā. Viņš bija vienīgais bērns saviem vecākiem Helēnas D’Avanzo un Harolda Andželo Džuliani. Viņš tika audzināts kā Romas katolis.

Viņa ģimene pārcēlās no Bruklinas uz Garden City South, kad viņam bija tikai septiņi gadi. Viņš pabeidza skolas Bishop Loughlin memoriālajā vidusskolā un vēlāk pabeidza augstākās studijas Manhetenas koledžā Riverdeilā, Bronksā, politikas zinātnē. Vēlāk viņš ieguva Juris doktora grādu Ņujorkas Universitātes Juridiskajā fakultātē Manhetenā 1968. gadā.

Rūdija Džuliani karjera

Pēc jurisprudences pabeigšanas Džuliani sāka savu jurista karjeru kā tiesneša Loida Frensisa Makmahona, Amerikas Savienoto Valstu Ņujorkas Dienvidu apgabala apgabala tiesneša, ierēdnis. 1975. gadā Džuliani ir mainījis savu politisko piederību no Demokrātiskā uz Neatkarīgo.

Viņa pirmā skaļā apsūdzība bija pret Bertramu L. Podelu, kurš bija demokrāts, kurš notiesāts par korupciju. Viņš tika atzīts par vainīgu viņam izvirzītajās apsūdzībās.

Vadošā laikraksta publikācija The Washington Post ziņoja, ka tiesas prāva jauno Ņujorkas mēru Rūdolfu Džuliani ieņēma pirmās lappuses statusā, kad viņš, būdams ASV advokāta palīgs, nerimstoši pārjautāja sākotnēji mierīgo pārstāvi Podelu. Tiek ziņots, ka kongresmenis kļuva vairāk satraukts un galu galā nolēma atzīt savu vainu.

Četrus gadus (1977–1981) Džuliani praktizēja juristu kā Patterson, Belknap, Webb un Tyler advokātu biroja personāla vadītājs savam bijušajam priekšniekam Ace Tyler. Šajā laikā, kad Ronalds Reigans tika ievēlēts par ASV prezidentu, viņš mainīja savu partijas piederību no Neatkarīgās uz Republikāņu.

Savā politiskajā karjerā viņš ir bijis visas trīs iespējamās politikas pārstāvniecības, proti, Demokrāts, Republika un Neatkarīgā.

Gadu vēlāk Džuliani tika iecelts par Reigana administrācijas ģenerālprokuroru. Šis amats ir trešais augstākais amats Tieslietu departamentā. Džuliani pārraudzīja četras aģentūras, t.i., ASV advokātu biroju federālās tiesībaizsardzības iestādes, Korekcijas departamentu, Narkotiku apkarošanas pārvaldi un Amerikas Savienoto Valstu maršalu dienestu kā asociētais ģenerālprokurors.

Džuliani savas 4 politiskās dzīves desmitgades laikā ir saņēmis daudzus apbalvojumus un apbalvojumus.

Rūdijs Džuliani un viņa personīgā dzīve

Viņš apprecējās ar Regīnu Perudži 1968. gadā un izšķīrās 1982. gadā. Viņa otrā laulība bija ar Donnu Hanoveri 1984. gadā un atkal izšķīrās 2002. gadā. Vēlāk viņš apprecējās ar Džūditu Neitanu 2003. gadā un šķīrās ar viņu 2019. gadā.

Džuliani ir atteicies izpaust savu reliģisko praksi un uzskatus.

Esiet saistīts, lai iegūtu vairāk informatīvu rakstu, piemēram, šis!