Gada pēdējā diena ir patiešām īpaša. Tas iezīmē visa gada beigas un nozīmē jaunā gada sagaidīšanu no visas sirds. Pēdējā diena ir tad, kad tu apsēdies savā istabā un ej pa atmiņu joslu – gads, kas daudzējādā ziņā bijis labs un slikts.Katram gadam ir savi kāpumi un kritumi. Kopš Covid uzliesmojuma pēdējie divi gadi daudziem cilvēkiem bija neveiksmīgi. No tuvinieku zaudēšanas līdz vērošanai, kā pasauli ļoti ietekmē vīruss, un joprojām gaidot, kad viss nokārtosies — 2021. gads visiem bija neveiksmīgs ceļš.

Saule sāk rietēt, un visa jauna diena gaida. Šī gada pirmā diena ir saistīta ar daudziem cilvēkiem, kuri to gaida ar cerību un laimi.

2022. gada Jaunā gada veiksmes ēdienu saraksts

Lai gan jūs nevarat atsaukt iepriekšējo gadu, varat paglāstīt sevi, ka esat to izdzīvojis, un sagatavoties nākamajam gadam. Tieši tad, kad gatavojaties sagaidīt jauno gadu, šeit ir daži veiksmes ēdieni, ko nobaudīt uz jūsu pusdienu galda:

  1. Kūka

Kūka veido lielāko svētku daļu tādos gadījumos kā dzimšanas dienas, kāzas, jubilejas, Ziemassvētki un pat Jaunais gads. Saskaņā ar grieķu leģendām, kūkas griešana Jaungada vakarā nes daudz veiksmes.Ja jūs nesvinat gada pēdējo vakaru ārā, ir laba ideja kopā ar ģimeni uzcept kūku. Sagatavo maizes kūku un pārkaisa to ar mandelēm. Starp kūkas mīklu varat arī glabāt monētu vai nieciņu. Tiek uzskatīts, ka cilvēks, kurš saņem kūkas šķēli ar monētu, tiek svētīts ar veiksmi nākamajā gadā.

  1. Nūdeles

Pateicoties savai formai, nūdeles raksturo ilgmūžību. Tradīcija ēst nūdeles Jaungada laikā ir populāra Japānā un Ķīnā.

Kā daļu no viņu paradumiem cilvēki slampina garās nūdeles, tās negriežot un nesalaužot. Kad esat ielicis mutē nūdeles šķipsnu, jums tas ir jāizlieto kopumā. Zupas nūdeles kļūst arī par jūsu komfortablu ēdienu vēsās ziemas laikā.

  1. Augļi

Ir daudz iemeslu, kāpēc Jaungada vakarā vajadzētu ēst augļus. Cilvēki Spānijā gada pēdējā dienā labprāt ēd sieru ar vīnogām. Katrs vīnogu gabals apzīmē nākamo kalendāra lapu.

Tāpat arī Grieķijā cilvēki gada pēdējā dienā labprāt ēd granātābolus. Saskaņā ar leģendām un nostāstiem granātābols ir saistīts ar auglību. Uz šķīvja varat pievienot arī citus augļus, piemēram, mango, zemenes, arbūzu, jo tie visi simbolizē veiksmi.

  1. Black-Eyed Peas

Daudzās pasaules vietās melnos zirņus sautē ar zaļumiem un šķiņķi. Šo ēdienu sauc par Hoppin’ John, un to bauda gada pēdējā dienā.

Pēc dažu cilvēku domām, melno acu zirņu forma ir monēta, kas netieši norāda uz bagātību. Citi šo tradīciju izseko pilsoņu kara laikmetā, kad pupiņu ēšana bija pasargājusi ģimenes no bada. Lai kāds būtu iemesls, šī sastāvdaļa joprojām ir viens no veiksmes ēdieniem, ko varat ēst, sagaidot Jauno gadu.

  1. Lapu zaļumi

Viņi saka, ka dienas pēdējās vakariņās iekļaujiet vairāk zaļo dārzeņu. Ne tikai tāpēc, ka paliksit formā un vesels, bet arī tāpēc, ka tas tiek uzskatīts par bagātības simbolu jaunajā gadā.

Varat pagatavot gardus kāpostu salātus un iekļaut visus lapu zaļumus, piemēram, lapu kāpostus, romiešu salātus, spinātus un citus. Ielejiet nedaudz olīveļļas un apkaisa ar savu iecienītāko mērci. Nekas nav labāks par šo salātu ēšanu, skatoties savu iecienīto filmu kopā ar draugiem un ģimeni.

  1. Zivis

Daudzas valstis, piemēram, Japāna, Polija un Ķīna, Jaungada svinībās ēd tvaicētas veselas zivis. Tiek apgalvots, ka zivju mirdzošās zvīņas izskatās pēc monētām. Saskaņā ar dažām Austrumeiropas kultūrām, uzglabājot un saglabājot šīs mirdzošās svari, tie palīdz iegūt veselību. Visiem olbaltumvielu cienītājiem šis ir vēl viens iemesls, lai gada pēdējā vakarā nobaudītu zivis.

Turklāt zivis pārstāv arī pārpilnību, jo tās peld lielās ūdenstilpēs. Tātad, kāpēc gan neiekļaut zivis savā ēdienreizē?

  1. Lēcas

Lēcas ir veselīgs ēdiens, ko ir viegli pagatavot. Daudzviet pasaulē lēcas ēd kā pēdējo gada maltīti. Saskaņā ar veciem nostāstiem sīkie pākšaugi bieži izskatās kā mazas monētas, un tiek uzskatīts, ka nākamajā gadā tie nesīs lielāku labklājību.

Lēcu gatavošanas kultūra ir plaši izplatīta Brazīlijā, Itālijā un Čehijā. Kad plānojat gatavot lēcas Jaungada vakaram, varat izvēlēties no daudzām receptēm – sautējums, cūkgaļa un pat rīsi.

  1. Apaļi ēdieni

Daudzi mīti, nostāsti un leģendas vēsta, ka, ēdot apaļus ēdienus gada beigās, tiek solīts jauns sākums.

Jaungada ballīšu ēdienkartē varat baudīt tādus gardumus kā cepumi, kūkas, konditorejas izstrādājumi, kā arī apaļie augļi, piemēram, klementīns, un pasniegt to visiem saviem draugiem un ģimenes locekļiem. Mēs apsolām, ka ikviens nobaudīs šos ēdienus pēc sirds patikas.

  1. Sviesta Maize

Iekļaujiet sviesta maizi nevis kā daļu no brokastīm 31. decembrī, bet arī kā pēdējo dienas maltīti. Saskaņā ar daudzām tradīcijām, kad sviesta maize tiek novietota ārpus ārdurvīm, tā simbolizē bada neesamību mājsaimniecībā nākamajā gadā.

Jūs varat vienkārši uzsmērēt maizi ar sviestu vai pagatavot sviestmaizes un baudīt maltīti.

Iepriekš minētie ēdieni Jaunajā gadā nes veselību, bagātību, labklājību un daudz veiksmes. Izpētiet labākās iepriekš uzskaitīto sastāvdaļu receptes un pagatavojiet Jaungada maltīti.

Novēlam laimīgu un panākumiem bagātu jauno gadu.